جی پی اس آنلاین

جی پی اس آنلاین

جی پی اس آنلاین

جی پی اس آنلاین چیست ؟ کاربرد جی پی اس آنلاین کجاست ؟ تفاوت جی پی اس آنلاین و جی پی اس آفلاین چیست ؟ بهترین جی پی اس آنلاین برای خودرو و موتور سیکلت کدام است ؟ 

تعریف جی پی اس

جی پی اس یعنی موقعیت یاب جهانی از طریق ماهواره میباشد . دریافت اطلاعات از طریق 28 ماهواره در حال گردش به دور زمین میباشد . با تشکیل مثلث توسط سه ماهواره نزدیک به گیرنده زمینی ، موقعیت محاسبه میشود . این محاسبه توسط فرمول های خاص ریاضی و ساعت اتمی که در ماهواره ها وجود دارد انجام میگیرد . محاسبات بسیار دقیق میباشد و بستگی به گیرنده زمینی خطا کمتر یا بیشتر میشود . 

جی پی اس آنلاین چیست ؟

گیرنده های جی پی اس بر دو نوع میباشند:

  1. gps آنلاین
  2. gps آفلاین

در gps آنلاین اطلاعات دریافتی از ماهواره ، از راه دور قابل مشاهده است . ارسال این اطلاعات از طریق سیمکارت انجام میگیرد . اما در gps آفلاین اطلاعات همزمان قابل ارسال نیستند بلکه داخل خود دستگاه ذخیره میشوند . توسعه بستر مخابراتی و ارزان شدن سیمکارت باعث شد که gps آفلاین از رده خارج شود . 

کاربرد GPS آنلاین

استفاده از gps آنلاین ، باعث افزایش امنیت – آرامش و راندمان کار میشود . اگر بر روی خودرو شخصی و یا موتورسیکلت نصب شود از سرقت جلوگیری میشود . اگر بر روی خودروهای شرکتی و سازمانی نصب شود باعث کنترل و نظارت بیشتر بر روی ناوگان تحت کنترل میشود . اگر برای کودکان و سالمندان آلزایمری استفاده شود باعث رفع نگرانی و دفع خطرات احتمالی خواهد شد . اطلاعات بیشتر را میتوانید در بخش جی پی اس ردیاب دلتا ببینید . 

انواع جی پی اس

دستگاه جی پی اس مدلها و کاربردهای مختلفی دارد بعضی از دستگاه ها صرفا برای استفاده در کوهنوردی و کشاورزی ساخته شده است. مثل بعضی از مدلهای gps دستی گارمین ( etrex10 به بالا) . بعضی از مدلها برای نقشه برداری ساخته شده اند مثل دوربینهای نقشه برداری لایکا و یا جی پی اس دستی گارمین . مدلهای مختلفی برای مسیریابی وجود دارد مثل گارمین – مارشال – مگافورس – tomtom  . بعضی مدلها برای ردیابی ساخته شده اند مثل DELTAGPS – تلتونیکا – میترک . هر کدام استفاده های متفاوتی دارد اما هدف ما در این مقاله دسته بندی بر اساس دو نوع ردیاب و مسیریاب میباشد .

  1. جی پی اس ردیاب ( GPS Tracker )
  2. جی پی اس مسیریاب ( GPS Navigation )

جی پی اس ردیاب

جی پی اس ردیاب با اهداف بشردو ستانه و نظارتی طراحی شده است ( DELTAGPS ) . انواع مختلفی از ردیاب در کارخانه های مختلفی در دنیا در حال ساخت هستند . بعضی از مدلها اشکالات بزرگی دارند که باعث استقبال کم مشتریان شده است . اما بعضی ها ( DELTAGPS ) با استقبال خوبی روبرو شده اند . اکثر تولید کننده های کالاهای الکترونیکی در چین میباشند . همه مدلهای موجود در بازار ایران از چین و دوبی وارد میشوند که ریشه کالاهای دوبی هم چین میباشد . اما متاسفانه به اسم کشورهای دیگر به فروش میرسد . مقاله تکمیلی در این مورد را با کلیک در اینجا ببینید . 

جی پی اس مسیریاب

برای تسریع در پیدا کردن آدرس و لذت در رانندگی لازم است که از مسیریاب استفاده شود . مسیریاب یا رهیاب عبارت است از یک مانیتور هوشمند مجهز به ماژول GPS و نقشه های پروسس شده میباشد . با آپدیت نقشه مسیریاب هر بار مکانهای جدید به دستگاه اضافه میشود . روی همه گوشیهای هوشمند ماژول GPS وجود دارد . اما قدرت گیرندگی جی پی اس موبایل با جی پی اس رهیاب بسیار متفاوت است . این تفاوت را در سرعت های زیاد میتوان حس کرد . توسعه دهنده های نقشه در ایران بسیار کم هستند . این بدان علت است که تفاوت نقشه های قفل شکسته بدون آپدیت موبایل با نقشه های اورجینال قابل آپدیت دیده نمیشود . کاربرانی که هر دو دستگاه را استفاده کرده باشند میتوانند فرق این دو را بدانند . 

انواع جی پی اس ردیاب

کاربرد هر کدام با نگاه کردن به عنوان مشخص میشود . ردیاب خودرو بیشترین استفاده را در دنیا دارد . مزیت داشتن یک ردیاب خوب را میتوانید اینجا ببینید . سرقت زیاد و رو به رشد نشان دهنده ضعف امنیت خودرو ها میباشد . دستگاه های قدیمی که به اسم دزدگیر ( ALARM ) در ایران شناخته میشوند در واقع هشدار دهنده است نه دزدگیر . توسعه الکترونیک باعث به کار گیری دانشهای نوین در بخش امنیت شده است . استفاده از ماهواره ها برای کنترل و تامین امنیت ، یکی از روشهای نوین میباشد .

  1. ردیاب خودرو
  2. ردیاب موتورسیکلت
  3. ردیاب شخصی کودکان و سالمندان

دزدگیر ماهواره ای خودرو

جی پی اس دلتا 203B+ علاوه بر ردیابی ، به عنوان دزدگیر ماهواره ای هم میباشد . مناسب برای همه افرادی که دزدگیر ندارند و یا دارند و دوست دارند بهترین دزدگیر و به روزترین سیستم امنیتی را داشته باشند . مشخصات این جی پی اس حتما شما را شگفت زده خواهد کرد .

دزدگیر سیمکارتی

تفاوت دزدگیر سیمکارتی با ماهواره ای در این است که :
1 – موقعیت در دزدگیرهای سیمکارتی از دکل مخابراتی به صورت تقریبی دریافت میشود .
2 – اما در دزدگیرهای ماهواره ای ، موقعیت دقیق از طریق ماهواره GPS دریافت میشود .
3 – هر دو دستگاه سیمکارت میخورد اما در دزدگیر ماهواره ای ( GPS ) ، سیمکارت نقش ارسال ارسال اطلاعات را دارد .

بهترین ردیاب خودرو

کارخانه های مختلفی در دنیا اقدام به تولید GPS میکنند . تولید کننده های اصلی با کیفیتهای مختلف در چین میباشند . ما با شناخت کامل و پس از بازدید از کارخانه های مختلف ، ردیاب دلتا را انتخاب کردیم به دلایل زیر :

ویژگی سایت قدرتمند ردیاب خودرو دلتا

1 – ردیابی آنلاین 24 ساعته از همه جای دنیا بدون افت سرعت ( قدرتمند تر از سرورهای داخلی )
2 – سرور ردیابی در خود کارخانه قرار دارد ( فابریک )
3 -سایت ردیابی بین المللی میباشد ( 18 زبان زنده دنیا )
4 – داشتن زبان فارسی
5 – امکان تعیین محدوده سرعت ( به محض نقض توسط راننده ، هشدار به صاحب خودرو ارسال میگردد )
6 – امکان تعیین محدوده جغرافیایی ( به محض نقض توسط راننده ، هشدار به صاحب خودرو ارسال میشود .
7 – امکان مشاهده آنلاین موقعیت خودرو .( برای مدیران با یک نام کاربری میتوانند همه مجموعه خودرو ها را ببینند )
8 – امکان گزارشگیری به صورت تصویری بر روی نقشه های مخصوص ( قابل پرینت )
9 – امکان گزارشگیری به صورت فایل اکسل ( قابل پرینت )
10 – امکان مشاهده سرعت خودرو در موقعیت و زمانهای مختلف
11 – امکان مشاهده زمانهای روشن و خاموش بودن خودرو در موقعیت و زمانهای مختلف
12 – امکان مشاهده مسافتهای پیموده شده خودرو در طول روز و یا ساعتهای مختلف
13 – ردیابی بسیار آسان و ارزان

 

جی پی اس چیست ؟

روش انتخاب بهترین ردیاب

ردیاب خودرو یا دزدگیر خودرو ؟


منبع : ردیاب خودرو دلتا

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...