جی پی اس ایران

جی پی اس ایران

جی پی اس ایران

جی پی اس ایران همزمان با کشورهای دیگر رایگان است . استفاده جی پی اس ایران بدون محدودیت میباشد . برای آشنایی با جی پی اس ایران همراه ما باشید . 

تعریف جی پی اس

جی پی اس یعنی موقعیت یاب جهانی از طریق ماهواره میباشد . دریافت اطلاعات از طریق 28 ماهواره در حال گردش به دور زمین میباشد . با تشکیل مثلث توسط سه ماهواره نزدیک به گیرنده زمینی ، موقعیت محاسبه میشود . این محاسبه توسط فرمول های خاص ریاضی و ساعت اتمی که در ماهواره ها وجود دارد انجام میگیرد . محاسبات بسیار دقیق میباشد و بستگی به گیرنده زمینی خطا کمتر یا بیشتر میشود . 

جی پی اس آنلاین چیست ؟

گیرنده های جی پی اس بر دو نوع میباشند:

 1. gps آنلاین
 2. gps آفلاین

در gps آنلاین اطلاعات دریافتی از ماهواره ، از راه دور قابل مشاهده است . ارسال این اطلاعات از طریق سیمکارت انجام میگیرد . اما در gps آفلاین اطلاعات همزمان قابل ارسال نیستند بلکه داخل خود دستگاه ذخیره میشوند . توسعه بستر مخابراتی و ارزان شدن سیمکارت باعث شد که gps آفلاین از رده خارج شود . 

کاربرد GPS آنلاین

استفاده از gps آنلاین ، باعث افزایش امنیت – آرامش و راندمان کار میشود . اگر بر روی خودرو شخصی و یا موتورسیکلت نصب شود از سرقت جلوگیری میشود . اگر بر روی خودروهای شرکتی و سازمانی نصب شود باعث کنترل و نظارت بیشتر بر روی ناوگان تحت کنترل میشود . اگر برای کودکان و سالمندان آلزایمری استفاده شود باعث رفع نگرانی و دفع خطرات احتمالی خواهد شد . اطلاعات بیشتر را میتوانید در بخش جی پی اس ردیاب دلتا ببینید . 

انواع جی پی اس

دستگاه جی پی اس مدلها و کاربردهای مختلفی دارد بعضی از دستگاه ها صرفا برای استفاده در کوهنوردی و کشاورزی ساخته شده است. مثل بعضی از مدلهای gps دستی گارمین ( etrex10 به بالا) . بعضی از مدلها برای نقشه برداری ساخته شده اند مثل دوربینهای نقشه برداری لایکا و یا جی پی اس دستی گارمین . مدلهای مختلفی برای مسیریابی وجود دارد مثل گارمین – مارشال – مگافورس – tomtom  . بعضی مدلها برای ردیابی ساخته شده اند مثل DELTAGPS – تلتونیکا – میترک . هر کدام استفاده های متفاوتی دارد اما هدف ما در این مقاله دسته بندی بر اساس دو نوع ردیاب و مسیریاب میباشد .

 1. جی پی اس ردیاب ( GPS Tracker )
 2. جی پی اس مسیریاب ( GPS Navigation )

جی پی اس ردیاب

جی پی اس ردیاب با اهداف بشردو ستانه و نظارتی طراحی شده است ( DELTAGPS ) . انواع مختلفی از ردیاب در کارخانه های مختلفی در دنیا در حال ساخت هستند . بعضی از مدلها اشکالات بزرگی دارند که باعث استقبال کم مشتریان شده است . اما بعضی ها ( DELTAGPS ) با استقبال خوبی روبرو شده اند . اکثر تولید کننده های کالاهای الکترونیکی در چین میباشند . همه مدلهای موجود در بازار ایران از چین و دوبی وارد میشوند که ریشه کالاهای دوبی هم چین میباشد . اما متاسفانه به اسم کشورهای دیگر به فروش میرسد . مقاله تکمیلی در این مورد را با کلیک در اینجا ببینید . 

جی پی اس مسیریاب

برای تسریع در پیدا کردن آدرس و لذت در رانندگی لازم است که از مسیریاب استفاده شود . مسیریاب یا رهیاب عبارت است از یک مانیتور هوشمند مجهز به ماژول GPS و نقشه های پروسس شده میباشد . با آپدیت نقشه مسیریاب هر بار مکانهای جدید به دستگاه اضافه میشود . روی همه گوشیهای هوشمند ماژول GPS وجود دارد . اما قدرت گیرندگی جی پی اس موبایل با جی پی اس رهیاب بسیار متفاوت است . این تفاوت را در سرعت های زیاد میتوان حس کرد . توسعه دهنده های نقشه در ایران بسیار کم هستند . این بدان علت است که تفاوت نقشه های قفل شکسته بدون آپدیت موبایل با نقشه های اورجینال قابل آپدیت دیده نمیشود . کاربرانی که هر دو دستگاه را استفاده کرده باشند میتوانند فرق این دو را بدانند . 

تاریخچه جی پی اس

اولین ماهواره جی‌پی‌اس در سال ۱۹۷۸ با موفقیت به فضا پرتاب شد. هدف اصلی و اولیه از طراحی جی‌پی‌اس، اهداف نظامی بوده، اما از سال ۱۹۸۰ به بعد برای استفاده‌های غیرنظامی نیز در دسترس قرار گرفت. این سیستم در سال ۱۹۹۵ و با تکمیل تعداد ماهواره‌ها به توان پیش بینی شده نهایی خود دست یافت. افتخار اختراع این سیستم به راجر ال استون، ایوان ای گتینگ و برادفورد پارکینسون از آزمایشگاه فیزیک پیشرفته ایالات متحده تعلق دارد.پیشرفتهای تکنولوژیکی و نیازهای جدید باعث تمایل زیادی برای ارتقا و مدرنیزه کردن سیستم موجود و توسعه نسل جدید ماهواره‌ها با عنوان جی‌پی‌اس بلوک ۳ آ و نسل جدید سیستم‌های کنترل عملیاتی (OCX) شده‌اند. این تغییرات از سال ۱۹۹۸ با دستور کاخ سفید شروع شدند و در سال ۲۰۰۰ با تصویب کنگره آمریکا شروع به عملیاتی شدن کردند و در نهایت به جی‌پی‌اس ۳ خواهند انجامید. 

کاربردها ی تخصصی جی پی اس ایران

 1. نقشه‌برداری
 2. پروژه‌های عمرانی
 3. کوهنوردی
 4. کایت‌سواری
 5. سفر در مناطق ناشناخته
 6. کشتی‌رانی
 7. قایق‌رانی
 8. عملیات نجات هنگام وقوع سیل و زلزله
 9. کنترل ترافیک
 10. تجاری
 11. ردیابی

 ردیاب دزدگیر خودرو چیست ؟
خرید اینترنتی دزدگیر ماشین

منبع : ردیاب خودرو دلتا 

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...