دریافت شناسه قبض جریمه خودرو

دریافت شناسه قبض جریمه خودرو

دریافت شناسه قبض جریمه خودرو

دریافت شناسه قبض جریمه خودرو به چه شکل امکان پذیر است؟ آیا دریافت شناسه قبض جریمه خودرو از طریق گوشی همراه امکان دارد؟ برای دریافت شناسه قبض جریمه خودرو به کجا باید مراجعه نمود؟ آیا برای دریافت شناسه قبض جریمه خودرو باید حضوری مراجعه کنیم؟ قبض جریمه رانندگی چگونه صادر میگردد؟ آیا فقط ماموران راهنمایی رانندگی قبض جریمه رانندگی صادر میکنند؟

دریافت شناسه قبض جریمه خودرو 

در این گزارش با نحوه چگونگی دریافت شناسه قبض جریمه خودرو در رانندگی آشنا شوید.

این روز‌ها رصد تخلفات نه تنها توسط نیرو‌های زحمتکش پلیس راهنمایی و رانندگی صورت می‌گیرد، بلکه توسط سیستم‌ها و تجهیزات هوشمند نیز انجام میشود.
دوربین‌های کنترل و ثبت تخلفات در جاده‌ها و معابرشهری در سطح شهر‌ها و کلانشهر‌ها تخلفات رانندگان قانون گریز را ضبط و ثبت می‌کنند و دیگر راننده وسیله نقلیه نمی‌تواند در مقابل تخلفی که کرده فرافکنی کند، چرا که تصویر زمانی که راننده مرتکب تخلف شده به ثبت رسیده است

 

 البته در کنار دوربین‌های ثابت در راه‌ها و محور‌های مواصلاتی کشور مدتی است دوربین‌های سیار و مکانیزه، تخلفات رانندگی در معابر شهری را ثبت می‌کنند و همچنین این دوربین‌ها بر روی خودرو‌های پلیس نصب شده‌اند و خودرو‌هایی که به صورت دوبل و یا در محل‌های ممنوعه توقف و یا پارک می‌شوند را اعمال قانون می‌کنند و برای این وسایل نقلیه جریمه صادر می‌شود.

البته افزایش دوربین‌های هوشمند و کنترل تخلفات و افزایش میزان جرایم رانندگی باعث ارتقای فرهنگ ترافیکی رانندگان به عنوان کاربران ترافیکی شده است، اگرچه هنوز شاهد ارتکاب تخلفات از سوی رانندگان هستیم.

برای پرداخت جریمه خودرو عده‌ای از مالکان وسایل نقلیه به دنبال شناسه قبض هستند و یکی از سوالات مرسوم میان آن‌ها چگونگی نحوه دریافت شناسه قبض جریمه رانندگی است تا بتوانند آن را پرداخت کنند.

در همین راستا هموطنان برای پرداخت جریمه می‌توانند با مراجعه به دستگاه‌های عابر بانک (ATM) جرایم رانندگی خود را پرداخت کند.

 برای پرداخت از طریق عابر بانک، داشتن شناسه قبض الزامی است و به همین منظور مالک خودرو کافی است شماره VIN خودرو را به همراه یک ستاره به سرشماره 1101202020 پیامک کند تا شناسه قبض و میزان کل جریمه خودرو را دریافت کند. ( این شماره بصورت افقی پشت کارت خودرو درج شده )

گفتنی است؛ در کنار این روش می‌توان با مراجعه حضوری به مراکز پلیس+10 و با به همراه داشتن مدارک خودرو و کارت شناسایی معتبر، برگه خلافی خودرو را دریافت کرد که در آن شناسه قبض موجود است، البته این روش با توجه به هزینه بر بودن به صرفه نیست.

** پیشنهاد ما برای کسانی که خودروی خود را بدون در نظر گرفتن مجاز بودن محل یا مجاز نبودن محل پارک ، در هر مکانی پارک میکنند استفاده از ردیاب ماهواره ای قدرتمند دلتا میباشد. در صورت نصب این دستگاه به محض اینکه جرثقیل راهنمایی و رانندگی وسیله نقلیه شما را حرکت دهد هم پیامک دریافت میکنید و هم میتوانید از محل پارک فعلی خودرو خود آگاه باشید. خیلی مواقع صاحب خودرو با دیدن جای خالی خودروی خود تصور میکند که خودرو سرقت رفته و بعد از پیگیری متوجه میشود که خودرو توسط جرثقیل راهنمایی رانندگی به پارکینگ خودروهای متخلف هدایت شده اند. www.deltagps.ir **

 

دریافت شناسه قبض جریمه خودرو


مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...