ترمزهای ضد قفل خودرو

ترمزهای ضد قفل خودرو

ترمز ضد قفل خودرو

ترمز ضد قفل خودروی ایرانی کدام است؟ ترمز ضد قفل خودروی خارجی چگونه است؟ آیا ترمز ضد قفل خودرو در ایران باکیفیت است؟ آیا میتوان از ترمزهای ضد قفل خودرو برای هر وسیله ای استفاده نمود؟ آیا ترمزهای ضد قفل خودرو در ایران تولید میشوند؟ ترمزهای ضد قفل خودرو موجود در بازار ایران.

برای اطلاع از انواع ترمزهای ضد قفل توصیه میکنیم متن زیر را مطالعه بفرمایید
ترمزهای ABS با توجه به نوع استفاده آنها دارای انواع مختلفی هستند. معمولاً با تعداد کانال های موجود این تقسیم بندی صورت می‌گیرد. 

 

 انواع ترمزهای ضد قفل


 ♦️چهار کاناله:

بهترین نوع ترمز ABS می‌باشد. سنسورهای سرعت بر روی تمام چرخ‌ها وجود دارد و به طور جداگانه دارای 4 سوپاپ می‌باشد. با وجود 4 کانال جدا، کنترلر باید برای هر کانال به طور همزمان اطلاعات را پایش کند تا بیشترین نیروی ترمزی را همواره تولید کنند.  
انواع ترمزهای ضد قفل

♦️سه کاناله:

این نوع از این سیستم بیشتر بر روی کامیونت ها دیده می‌شود. برای هر کدام تایرهای جلو سوپاپ و سنسور سرعت تعبیه شده است و یک سنسور دیگر برای هر دو تایر عقب وجود دارد. سنسور سرعت تایرهای عقب بر روی اکسل عقب خودرو قرار دارد. در این نوع سیستم، کنترلر بر روی هر کدام از چرخ‌های جلو پایش اطلاعات انجام می‌دهد. ولی در چرخ‌های عقب از یک سنسور سرعت استفاده می‌شود. در این نوع سیستم ترمز ضد قفل امکان دارد که یکی از چرخ‌های عقب خودرو قفل کند که این خود باعث ناکارایی این نوع سیستم ترمز می‌شود.
انواع ترمزهای ضد قفل
 

♦️ یک کاناله:

این نوع سیستم بر روی اکسل عقب کامیونت‌ها اغلب تعبیه می‌شود. در این نوع یک سوپاپ و یک سنسور سرعت آن هم بر روی اکسل عقب وجود دارد. عملکرد این سیستم شبیه به عملکرد ABS سه کاناله است.

بهترین و راحتترین راه برای ایجاد امنیت و آرامش استفاده از ردیاب پر قدرت و با کیفیت دلتا میباشد.
www.deltagps.ir

ترمز ضد قفل خودرو

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...